Niewielka lewostronna skolioza rotacyjna kręgosłupa lędźwiowego a operacja
Mam pytanie...wynik RTG kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego z 30.10.2013..mam 40 lat od kilku lat boli mnie kręgoślup lędźwiowy zrobiłam ostatnio RTG i wykazało mi niewielka lewostronna skloioza rotacyjna kręgosłupa lędźwiowego,lordoza wyraźnie pogłębiona .minimalne zmiany zwyrodnieniowe krawędzi trzonów kręgów, przestrzeń międzykręgowaL5-S1 jest nieco węższa. W poziomach Th12-S1 wydoczne guzki Szmorchciałabym się dowiedzieć czy czeka mnie opercja.

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Z otrzymanym wynikiem badania powinna Pani udać się na wizytę do specjalisty neurochirurga. W razie konieczności zostanie zlecone MRI kręgosłupa. Na podstawie występujących objawów, badania oraz wyników badań dodatkowych lekarz zadecyduje o konieczności zabiegu.