Niska samoocena a edukacja na studiach

Jestem na pierwszym roku studiów i przeżywam załamanie psychiczne. Poszłam na studia, które mnie interesują, z rewelacyjnymi wynikami na maturze i olimpiadą historyczną w gimnazjum. Nagle dowiaduję się, że jestem "zerem intelektualnym", a moje teksty są "marnej jakości." Nie wiem, co robić. Skąd wzięła się moja niska odporność psychiczna?

Witam,

Przede wszystkim: skąd dowiedziałaś się, że jesteś "intelektualnym zerem", a twoje teksty są "marnej jakości"? Są to słowa, które nigdy nie powinny zostać wypowiedziane do nikogo, a już na pewno nie przez kogoś, kto ma być autorytetem. Jeśli ktoś tak mówi, to źle świadczy przede wszystkim o nim, nie o Tobie. Jeśli chodzi o Twoją "niską odporność psychiczną", to być może wynika ona z zaniżonej samooceny, a być może po prostu ze stresu związanego z nową sytuacją, w jakiej się znalazłaś. Być może nałożyły się na to obie rzeczy.
Proponuję udać się do studenckiej poradni psychologicznej, o której zwykle informacje można znaleźć na stronie internetowej uczelni lub w Biurze Spraw Studenckich.
Naprawdę warto korzystać z tego typu pomocy, by zapobiec pogłębianiu się problemu i lepiej odnaleźć się w nowej roli.

Pozdrawiam

Dzień dobry, powiedziałabym nikt nie jest odporny na okrutne oceny- jeśli słyszy PAni słowa, że jest Pani zerem. Uważam, że z Panią wszystko jest w porządku tylko trafiła Pani na psychopatycznego wykładowcę.
niestety w dorosłym życiu musimy nauczyć się żyć z takimi osobami. To smutne ale taka jest realność: są wpracy na studiach w rodzinach.
może wykorzysta Pani tę lekcję od życia w dobry sposob? aby nauczyć się rozpoznawać psychopatów aby póżniej w życiu lokować się od nich z daleka- rozumiem że nie miała PAni nikogo takiego w domu i szkole?
Pozdrawiam