Obszary zmienionej obrzękowo podskórnej tkanki tłuszczowej

2013 rok usunięty włókniak piersi. 2014 pojawiło się około miesiąca maja zgrubienie na prawej goleni-zniknelo.2015.05 znów zgrubienie na lewej goleni, wcześniej uderzelam się ok1,5msc temu. Opis usg-obszary zmienionej obrzękowo podskórnej t.tluszczowej z wysiekiem do przestrz miedzyrazikowych. Obszar długość 10 cm szer 5cm i grubość 7mm.byłam u chirurga onkologa powiedział że to sprawy reumatologiczne. Co to może być? Czy to może być nowotwór?skóra zaczerwieniona i boli zgrubienie przy dotyku.

Witam. Problem - może sugerować stwardnienie rozsiane itp zmiany zapalne - wymaga dalszej diagnostyki - badania krwi, być może także pobranie wycinka skóry zmienione, NAjpierw jednak diagnostyka - dermatologiczna ? reumatologiczna?

Nie jestem w stanie odpowiedzieć bez zbadania pacjenta , ale przecież badał Panią chirurg onkolog!!! Jeśli ma Pani wątpliwości - proszę udać się na konsultację do innego chirurga onkologa , pozdrawiam , zż Ps.Nie "pachnie" mi to nowotorem.