Osteoporoza zaawansowana, zwyrodnienia i silny ból nogi

Witam. Moja mama (osoba starsza) ma chory kręgosłup-osteoporoza zaawansowana, zwyrodnienia i zoperowaną prawą nogę-rok temu złamała się kość udowa. M-c temu zaczęła ją boleć lewa noga,co uniemożliwia jej chodzenie (nawet o kuli). Doktor kazał być ostrożną, stwierdził że kość zrobiła się grubsza.I tyle. Co się dzieje z nogą mojej mamy ?, gdzie szukać pomocy aby jak najdłużej była sprawna ?

Trzeba wykluczyć złamania, szczególnie zmęczeniowe, czy zaklinowane szyjki kości udowej oraz patologiczne,