Pierścień rotatorów o zachowanej ciągłości, drobne zwapnienia widoczne w przyczepie mięśnia

Proszę o interpretacje opisu Usg barku: Pierścień rotatorów o zachowanej ciągłosci, drobne zwapnienia widoczne w przyczepie mięsnia nadgrzebieniowego. Wysiek w stawie obojczykowo-barkowym. pozostałe przestrzenie płynowe prawidłowe. Konflikt barkowo-ramienny czynny i bierny.

Lek. Tomasz Budlewski

Inerpretacja powyższego wyniku musi być na podstawie danych z wywiadu medycznego. Mi.in czy bylmuraz? Jakieś choroby przewlekłe z kręgu chorób reumatologicznymi przede wszystkim. Jaki rodzaj pracy itp

Szanowna Pani - przetoczony wynik badania dodatkowego bez zbadania Pani nic nie wnosi do postępowania. Proszę poddać się badaniu przez ortopedę, który:
albo skieruje Panią od razu na rehabilitację
albo za konieczne uzna wykonanie badania NMR tego stawu.
Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia.