Podejrzenie osobowości niedostosowanej

Witam , w wyciągu z historii choroby psychiatr. wpisano : przy przyjęciu w nastroju wyrównanym, w formalnym kontakcie. Prawidłowo wszechstronnie zorientowana, brak harmonijnego współżycia z otoczeniem, wybuchowość, drażliwość, "ataki" płaczu, krzyków. Na oddziale dała się poznać jako osoba kłamliwa, egocentryczna, niezdyscyplinowana. Diagnoza: osobowość niedostosowana- czy ten opis jest pasuje do takiej diagnoza? Osoba, której dotyczy miała wówczas 18 lat. Jest podejrzenie fałszerstwa.

Witam. Opis pasuje do tej diagnozy. Fałszerstwa nie ma raczej, niech się Pani go nie doszukuje. Podejrzenia o fałszerstwo wskazują, że osoba tak myśląca jest podejrzliwa i w tej sprawie powinna skontaktować się z lekarzem psychiatrą. Wtedy można bezpośrednio porozmawiać, przedstawić sytuację.
Magdalena Brabec

Witam,

opis jest dość krótki, natomiast nie ma tam nic, co wykluczałoby takie rozpoznanie. Natomiast gdy ma się 18 lat osobowość nie jest jeszcze w pełni ukonstytuowana (czyli mówiąc po ludzku ustalona) i może się jeszcze zmienić.

Pozdrawiam!