Prośba o interpretację USG tarczycy u 22-latki

USG TARCZYCY Prawy płat o wym: 19x21x44, Lewy płat o wym: 18x18x38. Oba płaty w całości guzowato zmienione, niejednorodne, z licznymi przestrzeniami płynowymi. Cieśń szer. -3,3 mm. okolica naczyń szyjnych bez adenopatii. Prosze o szybka interpretacje.

Dzień dobry,

W usg - obraz wola guzkowego.Warto oznaczyć stężenie TSH rano na czczo, aby sprawdzić, czy zmiany nie powodują zaburzeń hormonalnych. Nie podano w opisie zbyt szczegółowo charakteru zmian i ich wielkości. Warto rozważyć biopsję i dalsze postępowanie po konsultacji endokrynologicznej.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz