Przepuklina mięśnia udowego w pobliżu blizny

Przepuklina miesnia udowego z boku. Czy trzeba robic zabieg ? Mam blizne na calym udzie po zlamaniu sprzd kilku lat. Ostatnio intensywnie biegam i pojawila mi sie przepuklina miesniowa w okolicach blizny w 2 miejscach. Jak napne miesnie to sie chowa. Jak stanę i podpieram sie na nodze - wychodzi. W ogole nie boli ale boje sie ze moze sie powiekszac. Czy to blaad lekarza po dawnej operacji z nie zszyl miesni? Czy musze to operowac by moc dalej biegac? Bde wdzieczny za porade.

Trudno powiedziec , czy to błąd lekarza bo nie znam zakresu uszkodzeń pierwotnych i rodzaju zaopatrzenia chirurgicznego , ale myślę , że "sprawa" jest do definitywnego załatwienia! Proponuję konsultację chirurgiczną , zż