Torbiel w splocie naczyniówkowym u dziecka
Dzień doby mój 4-miesieczny synek miał robione usg mózgu i w splocie naczyniówkowym była torbielka ale sie wchłoneła. jest jeszcze jedna zmiana w okolicy zbiegnięcia odnóg sierpu namiotu móżdżku i ta zmiana sie ostatnio powiększyła. czy to jest niebezpieczne? czy to też może być torbiel?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Nie ma takiej możliwości, by nie znając wyniku badania USG odpowiedzieć na pytanie jaki charakter może mieć ta druga zmiana. Teoretycznie może być to torbiel jak i wiele innych nieprawidłowości. Wynik powinien ocenić specjalista neurolog, który opiekuje się dzieckiem.