Wykrycie guzka po prawej stronie szyi

Mam 19 lat. Miesiąc temu wykryłem u siebie guzka po prawej stronie szyji. Małego (do 1cm). Jest on nie bolesny. Nawet pod naciskiem nie czuję żadnego bólu. Byłem dziś u lekarza i dostałem skierowanie na usg z rozpoznaniem r22.1 (Szyja, zlokalizowany obrzęk, guz i guzek). Czy to oznacza, że jest ich kilka? Ja wyczułem tylko jednego. Cel badania: "zlokalizowany guzek prstr. za mięśnie sternocleidomastoideus, powiększone ww. chł podżuchwowe, wykluczenie neo". Czy mam się czego obawiać?

Piotr Pilarski

To jest tylko nazwa w klasyfikacji ICD 10. Nie ma się czego obawiać. Możliwe, że wyczuł Pan węzeł. Wszystko wyjaśni badanie USG.

Pozdrawiam.