Wynik badania USG wątroby i zmiana normoechogeniczna o cechach naczyniaka
Witam. Mam pytanie , Wykonywalem badanie usg. Jego tresc brzmi . Wątroba normoechogeniczna , w prawym płacie zmiana o cechach naczyniaka o śr.22mm . Moje pytanie brzmi co to za zmiana , czy ta zmiana moze zniknać . Czy to jest groźne i czy może dawać przezuty ? Czy ta zmiana to napewno naczyniak ? W najblizszym czasie udam sie do chirurga . Prosze o odpwiedz.

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Naczyniaki wątroby są zmianą łagodną (nie daje przerzutów), dość często występującą. Najczęściej pozostawia się je bez leczenia, konieczna będzie jedynie obserwacja ultrasonograficzna co 12 miesięcy. USG daje dużą pewność co to rozpoznania naczyniaka.
Pozdrawiam