Wynik MR kręgosłupa szyjnego do analizy

Proszę o interpretację MRI kręgosłupa szyjnego: Zniesienie lordozy. Zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykr. C4-C7 wyr. obniżeniem sygnału w obrazach T2-zal.odwodnienie krążków) oraz obniżenie ich wysokości. Wypukliny pierścieni włóknistych w/w krążków, które modelują brzuszną pow. worka opony twardej. Osteofity na krawędziach sąsiednich trzonów zwężają zachyłki boczne i wejścia do otworów międzykręg.

Szanowna Pani, przedstawiony opis badania nie sugeruje jednoznacznie interwencji chirurgicznej. Rezonans magnetyczny jest jedynie jednym z badań dodatkowych ! W pani przypadku najważniejszym jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami w przytoczonym opisie. Sugeruję badanie kliniczne przez ortopedę, neurologa lub neurochirurga w celu ustalenia sposobu dalszego postępowania. Jak uczy doświadczenie w większości podobnych przypadków postępowaniem z wyboru jest leczenie zachowawcze - rehabilitacja ze szczególnym uwzględnieniem terapii manualnej oraz kinezyterapii. Pozdrawiam