Zdrowe sposoby na przytycie dla 18-latka

Witam! Chciałem się dowiedzieć co muszę zrobić żeby przytyc moja waga to 65 kg przy wzroscie 185cm

Witam, Aby przybrać "na wadze" należy włączyć do codziennego jadłospisu naturalne, prawidłowo dobrane "bomby kaloryczne". Wśród nich znajdziemy: - orzechy, - nasiona, - suszone owoce, - wafle ryżowe, - chałwa, - banany, - winogrona, - awokado, - oliwy i oleje dodawane do posiłków (do sałatek, surówek - warzyw), - tłuste ryby. Ponadto należy pamiętać, aby przerwy między posiłkami nie były dłuższe niż 3-4 godziny, należy przyjmować 5 posiłków dziennie, każdy główny posiłek (śniadanie, obiad i kolacja) muszą zawierać wszystkie grupy produktów, czyli zarówno węglowodany, białko i tłuszcze wraz z warzywami. Proszę pamiętać o I śniadaniu, jest ono niezbędne, gdyż daje zastrzyk energii. Dodatkowo pragnę zaznaczyć, iż zarówno zmniejszenie jak i zwiększenie masy ciała wymaga czasu. Prawidłowe przytycie to przyrost 0,5 - 1 kg masy ciała na tydzień. Do jadłospisu warto włączyć: - pierogi, - naleśniki, - kopytka, - pyzy, - kluski śląskie, - leniwe, - makarony. Pozdrawiam i życzę sukcesów :) Magdalena Rapacka