Zmniejszona objętość tarczycy o dość jednorodnej nieco ziarnistej echostrukturze

Witam, USG Tarczycy :co znaczy zmniejszona objętość (ok.10ml) o dość jednorodnej nieco "ziarnistej" echostrukturze z cechami miernie zaznaczonego włóknienia i cechami wzmożonego przepływu, bez zmian ogniskowych. Co oznacza ziarnista echostruktura z cechami miernie zaznaczonego włóknienia i wzmożonego przepływu ? Podejrzewają u mnie Hashimoto... Dziękuję za odpowiedź !

Witam serdecznie. Wynik badania wskazuje na zmiany związane z przewlekłym zapaleniem gruczołu tarczowego. Możliwe iż jest to wynik Hashimoto.