Życie z partnerem, który zdradza

Nie wiem co mam robic ostatnio przedstawiłam partnerowi z którym jestem 5 lat dowody na to ze mnie zdradza byliśmy razem za granica poczym ja wróciłam a on musiał zostać w mieszkaniu gdzie razem mieszkaliśmy znalazł dziewczynę z portalu zaprosił do mieszkania zrobił zdjecie i przesłał swojemu pracownikowi po czym on przesłał mnie wytłumaczenie ma takie ze przesłał do niego czy ja zna pozniej ze to foto montaż kłamie i wysyła mnie do psychologa zeby zmienił mi myślenie poprostu ci robic

Witaj,
być może jest to ze strony partnera niestosowna próba wywołanioa w Tobie zazdrości.Jednak dojrzały związek nie powinien stosować już tak raniących i prymitywnych sztuczek,więc Twój niepokój wydaje się uzasadniony.Moim zdaniem powinnaś stanowczo sprzeciwić się temu,jak również zainicjować rozmowę o zasadach,które będą obowiązywały w przyszłości.
Ważne jest także i to,że ludzie,nawet gdy kochają się wzajemnie, nie są świadomi odwzajemnienia swego zaangażowania ze strony partnera.Próbują więc tak,jak potrafią,przekonać się o tym stosując niewybredne metody popularne w środowisku.
Ale To Wasz związek i jeżeli trudno jest ując w słowa wszystko,co się dzieje w nim dobrego i złego,warto powierzyć to terapeucie jako pracę nad komunikacją między wami.Każdy z partnerów ma wówczas przestrzeń do wyrażenia siebie,zrozumienia drugiej strony i wynegocjowania sposobów relacji,które uznane sa przez obojga za możliwe i korzystne.Najczęściej już po odkryciu,że zachowanie partnera wynika z miłości,relacja poprawia się samoistnie.
Serdecznie zachęcam i pozdrawiam.

Brak zaufania, poczucia bezpieczeństwa w związku, szacunku, a także wspólnych wartości i zrozumienia, często utrudnia lub w ogóle uniemożliwia bycie razem. Partner nie chce i nie ma motywacji, by się zmienić. Komunikuje, ze Pani wartości i uczucia nie są dla niego na tyle istotne, by podjąć się rozmowy lub zmiany. Może warto, żeby przemyślała Pani, co zyskuje tak naprawdę w tym związku? Czy czuje się Pani wartościowa, kochana i akceptowana? A jeśli nie, to czy długo Pani jeszcze to wytrzyma, za jaka cenę (np zdrowia?), a co najważniejsze- po co?
Zachęcam także do skorzystania z pomocy grup wsparcia dla rodzin osób uzależnionych i osób współuzależnionych. Ludzie, którzy są w podobnej sytuacji, a także wykwalifikowani terapeuci pomogą Pani nauczyć się stawiać granice, budować poczucie własnej wartości, rozumieć i jasno komunikować swoje uczucia, potrzeby i oczekiwania.

Witam. Trudno wyłapać treść z tekstu, który nie ma przecinków i kropek. Ale rozumiem, że nie wie Pani jak powinna zareagować znajdując dowód na zdradę partnera. Różni ludzie różnie reagują i różnie się zachowują. Nie mogę Pani powiedzieć co ma Pani robić, ponieważ to jest Pani życie i Pani ponosić będzie konsekwencje swoich decyzji. A co chciałaby Pani zrobić?