Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 8 , 7 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Konsultacje po badaniu ENG: Pytania do specjalistów

Ucisk na korzenie nerwów w kręgosłupie szyjnym a możliwa rehabilitacja

Proszę o informację na temat tego, czy ucisk na korzenie nerwów w kręgosłupie szyjnym może dać taki obraz ENG? "Uszkodzenia aksonalnego wł.ruchowych n.pośrodkowego prawego". Jakie objawy może dawać takie uszkodzenie nerwu? Czy możliwa jest rehabilitacja?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Anna Błażucka
Dr n. med. Anna Błażucka

Uszkodzenie nerwu łokciowego w badaniu ENG

Witam.Badanie ENG wykazało uszkodzenie nerwu łokciowego na poziomie łokcia( wydłużenie interlatencji na odcinku 4-6cm dystalnie od linii łączącej wyrostek łokciowy z nadkłykciem przyśrodkowym kości ramiennej(Segment D6 D4-latency differance 0,9 ms conduction velocity 22 m/s).Czy jest to poważne uszkodzenie i jakie powinno być zastosowane leczenie?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Codzienne bóle głowy i szumy uszne oraz wynik ENG u audiologa

Od pół roku mam codziennie bóle głowy, szumy w uchu, tętnienie, zawroty głowy, w badaniu ENG u audiologa- opis: cechy zmian ośrodkowych, optokineza zaburzona w prawo falami kwadratowymi, w probach polożeniowych w pozycji Rose rejestruje sie pojedynczy oczoplas w lewo.... Od pół roku mam codziennie bóle głowy, szumy w uchu, tętnienie, zawroty głowy, w badaniu ENG u audiologa- opis: cechy zmian ośrodkowych, optokineza zaburzona w prawo falami kwadratowymi, w probach polożeniowych w pozycji Rose rejestruje sie pojedynczy oczoplas w lewo. Za kilka dni mam rezonans głowy, co moze byc przyczyna tych dolegliwosci oraz co dokladnie znaczy opis w ENG?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Patronaty