Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 3 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ocena lampą szczelinową struktury ciała szklistego: Pytania do specjalistów

Czym mogą być te plamy w oczach?

Chciałabym się zapytać również o plamy w oku. Przypominają one naświetleniu światłem. Są ciemne na jasnym tle i jasne na ciemnym tle. Zaczęły się pojawiać akurat kiedy byłam zobowiązana do spędzenia dużej ilości czasu przed komputerem. Dodatkowo często miewam migreny,... Chciałabym się zapytać również o plamy w oku. Przypominają one naświetleniu światłem. Są ciemne na jasnym tle i jasne na ciemnym tle. Zaczęły się pojawiać akurat kiedy byłam zobowiązana do spędzenia dużej ilości czasu przed komputerem. Dodatkowo często miewam migreny, jestem krótkowidzem i zdarza mi się często stresować. Za dziecka miałam kiedyś podobną sytuację, okulistka wtedy nie potwierdziła żadnych niepokojących objawów. Co to może być?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Rafał Jędrzejczyk
Lek. Rafał Jędrzejczyk

Bóle przy mętach ciała szklistego

jestem po badaniu usg obu oczu, z powodu mętów ciała szklistego poprzednio lekarz dał mi krople, które pomagały teraz tylko witaminy do łykania- a ja cierpię
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Ławnicka
Lek. Izabela Ławnicka

Zmętnienia ciała szklistego

Witam. Od kilku dni mam bardzo dużo zmętnień ciała szklistego, głównie oczywiście jak patrzę na coś jasnego. Czy jest możliwość, aby to przeszło i jaka może być przyczyna pojawienia się większej ilości zmętnień?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Rafał Gryszkiewicz
Lek. Rafał Gryszkiewicz

Regeneracja ciała szklistego oka

Regeneracja CIAŁA SZKLISTEGO OKA. Wg informacji okulistycznych nie jest możliwa regeneracja obkurczonego ciała szklistego w gałce ocznej. Czy to rzeczywiście absolutnie pewne? Czy jeżeli ciało szkliste uległo "popękaniu" / zmniejszyło swoją gęstość / rozwodniło się - i już nie wypełnia... Regeneracja CIAŁA SZKLISTEGO OKA. Wg informacji okulistycznych nie jest możliwa regeneracja obkurczonego ciała szklistego w gałce ocznej. Czy to rzeczywiście absolutnie pewne? Czy jeżeli ciało szkliste uległo "popękaniu" / zmniejszyło swoją gęstość / rozwodniło się - i już nie wypełnia ścieśle gałki ocznej - to czy jednak możnaby poprzez np. zwiększenie poziomu kwasu hialuronowego w organizmie lub pobudzenie produkcji kolagenu próbować naprawić uszkodzoną sieć kolagenową ciała szklistego?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Krzysztof Szmyt
Lek. Krzysztof Szmyt

Czy da się wyleczyć męty w ciele szklistym?

Mam pytanie na temat mety w ciele szklistym, czy naprawde nic z tym nie mozna zrobic, ciezko sie przyzwyczaic do plywajacych dlugich pajeczyn, Co mine bardzo zastanawia pojawilo sie to nagle po cesarskim cieciu, czy moze to miec z tym cos wspolnego???
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Rafał Jędrzejczyk
Lek. Rafał Jędrzejczyk

Tylne odłączenie ciałka szklistego

Tylne odłączenie ciałka szklistego h43;0 czy to jest coś groźnego i jakie są skutki tego .Jaka jest metoda leczenia? Pozdrawiam
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Sława Kwiecień
Dr n. med. Sława Kwiecień
Lek. Dorota Kinga Stepczenko-Jach
Lek. Dorota Kinga Stepczenko-Jach
Patronaty