Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 1 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Osłuchiwanie serca: Pytania do specjalistów

Problem z oddechem, hiperwentylacją, zadyszką, zmęczeniem

Od ok.3lat mam nerwice stwierdzona przez internistę,neurologa,kardiologa.badania krwi,2xEKG,echo serca,kilkukrotne osłuchiwanie klatki piersiowej,rezonans głowy,próby neurologiczne,wszystko ok.lekow nie biorę.mam ograniczony dostęp do psychologa.hMam problem z oddechem,ciezki oddech,kontrola,hiperwentylacja,zadyszka,szybkie meczenie,cały czas o tym mysle oraz cały czas napięte ciało od glowy do nóg,które czuje,ze jest zmęczone.jak sobie pomoc,czy moze to doprowadzić do chorób płuc,serca?
odpowiada 3 ekspertów:
Mgr Anna Mochnaczewska
Mgr Anna Mochnaczewska
Mgr Barbara Szalacha
Mgr Barbara Szalacha
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz

Co jest powodem pojawienia się szmerów serca u 3-latka?

Dzień dobry Syn 3latka. Wczoraj lekarz podczas osluchiwania stwierdził szmery nad sercem. Synek miał kontrolne echo w 5 mcu życia ponieważ urodził się z ASD2, ale echo wyszło w porządku. W ciągu miesiąca osluchiwalo go 3 lekarzy ( calodobowka plus... Dzień dobry Syn 3latka. Wczoraj lekarz podczas osluchiwania stwierdził szmery nad sercem. Synek miał kontrolne echo w 5 mcu życia ponieważ urodził się z ASD2, ale echo wyszło w porządku. W ciągu miesiąca osluchiwalo go 3 lekarzy ( calodobowka plus pediatra) bo ciagle choruje ( od stycznia chodzi do przedszkola). I tu moje pytanie czy te szmery mogą być spowodowane infekcja lub być szmerami przemijajacymi? Skoro do tej pory było ok to skąd nagle szmery?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Szmery w sercu, kłucia w brzuchu, silne bóle głowy

Witam, chciałabym zapytać co może być przyczyną moich objawów. Mam takie objawy: silne bóle głowy (głownie wieczorami, czasami bardzo silne jak więcej chodziłam), stwierdzone przez lekarza przy osłuchiwaniu szmery nad sercem, czasami kłucie w brzuchu dość intensywne (ale nie codziennie),... Witam, chciałabym zapytać co może być przyczyną moich objawów. Mam takie objawy: silne bóle głowy (głownie wieczorami, czasami bardzo silne jak więcej chodziłam), stwierdzone przez lekarza przy osłuchiwaniu szmery nad sercem, czasami kłucie w brzuchu dość intensywne (ale nie codziennie), temperatura ciała 35 stopni (nie wiem czy to dobrze), w morfologi wykonanej w sierpniu oprócz nadpłytkowosci raczej nie ma odchyleń. Zatem co to może być? Czy taka temperatura to u niektórych osób norma ?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Patronaty