Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 3 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Porażenie nerwu okoruchowego: Pytania do specjalistów

Co robić z podejrzeniem porażenia nerwu okoruchowego?

Witam, lekarz podejrzewa u mojej mamy porażenie nerwu okoruchowego. Mama obecnie co kilka miesięcy dostaje zastrzyki toksyną botulinową, początkowo przynoszącą efekty. Obecnie powieka drga cały czas i coraz mocniej opada. Do jakiego specjalisty udać się? Jakie badania zrobić?
odpowiada 3 ekspertów:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Rafał Jędrzejczyk
Lek. Rafał Jędrzejczyk
Prof. dr hab. n. med. Bartłomiej Kałużny
Prof. dr hab. n. med. Bartłomiej Kałużny

Sine kończyny po wypadku

dwa lata temu miałam wypadek. od tego czasu lewa kończyna dolna siniała mi od kolana do palców, po operacji wystąpiło porażenie nerwu strzałkowego, po miesiącu od operacji wystąpiło sinienie w prawej kończynie dolnej a tydzień później także w niej porażenie... dwa lata temu miałam wypadek. od tego czasu lewa kończyna dolna siniała mi od kolana do palców, po operacji wystąpiło porażenie nerwu strzałkowego, po miesiącu od operacji wystąpiło sinienie w prawej kończynie dolnej a tydzień później także w niej porażenie nerwu strzałkowego i piszczelowego. po 3 miesiącach zaczęły sinieć naprzemiennie ręce. co to może być?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Brak czucia w palcach u nogi

Może przed rokiem palce prawej nogi były jakby bez czucia. Zawsze idąc spać pocierałam nimi o frotowe prześcieradło żeby przywrócić im czucie. To chyba nić nie dawało. od 5-ciu miesięcy to zmieniło się w ból. Jest to pieczenie, palenie... Może przed rokiem palce prawej nogi były jakby bez czucia. Zawsze idąc spać pocierałam nimi o frotowe prześcieradło żeby przywrócić im czucie. To chyba nić nie dawało. od 5-ciu miesięcy to zmieniło się w ból. Jest to pieczenie, palenie i jakiś inny ból. Nie ma opuchnięć, zaczerwienień. Bóle te są kilka razy w ciągu dnia. Prawie zawsze jak ubieram buta i chodzenie w nim. Wyniki TSH 1,490 fT3 5,39 Ft4 16,06 kwas moczowy w surowicy 8,7 glukoza 127, CRP 2,1. Proszę o radę.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Patronaty