Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 7 , 1 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tabletki antykoncepcyjne: Pytania do specjalistów

Czy moje bóle podbrzusza są oznaką wczesnej ciąży?

Witam. Mam podejrzenia,że jestem w ciąży. Około miesiąca temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. W czasie dni płodnych oraz w dniu owulacji współżyłam z narzeczonym dwa razy dziennie bez zabezpieczeń. Tydzień później podczas porannego biegania strasznie zaczęli boleć mnie podbrzusze jak nigdy... Witam. Mam podejrzenia,że jestem w ciąży. Około miesiąca temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. W czasie dni płodnych oraz w dniu owulacji współżyłam z narzeczonym dwa razy dziennie bez zabezpieczeń. Tydzień później podczas porannego biegania strasznie zaczęli boleć mnie podbrzusze jak nigdy dotąd. Testu ciążowego nie wykonałam jeszcze ponieważ minęły dopiero 4 dni, planowaną miesiączkę mam mieć za dwa tygodnie. Czy jest możliwe,że bóle podbrzusza są oznaką wczesnej ciąży ? Czy wskazana jest kontynuacja aktywności fizycznej ?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Czy taka dieta i ćwiczenia mogą osłabić działanie antykoncepcji?

Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Belara, a chcę zrzucić trochę kg, w związku z tym mam pytanie: Czy dieta z wysoką zawartością błonnika ( w codziennych produktach spożywczych), wyczerpujące ćwiczenia siłowe mogą osłabić w jakiś sposób skuteczność tabletek? Mój metabolizm przyśpieszy, ale... Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Belara, a chcę zrzucić trochę kg, w związku z tym mam pytanie: Czy dieta z wysoką zawartością błonnika ( w codziennych produktach spożywczych), wyczerpujące ćwiczenia siłowe mogą osłabić w jakiś sposób skuteczność tabletek? Mój metabolizm przyśpieszy, ale czy jeśli nie dojdzie do biegunek, może to wpływać negatywnie na wchłanianie antykoncepcji? I jeszcze jedno pytanie- czy mogę stosować odżywki białkowe dla sportowców? Niektóre z nich zawierają tryptofan, czy ma to jakiś wpływ na tabletki antykoncepcyjne? A co z piciem wody w dużych ilościach? Bo w ulotce napisano, że środki moczopędne mogą zakłócić wchłanianie tabletek, jednak jak to się ma do picia wody w większych ilościach? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Czy możliwe, że mój cykl mógł zostać zaburzony?

Proszę o radę. W sobotę odbyłam stosunek, a we wtorek dostałam lekkiego plamienia jak zwykle przed krwawieniem z odstawienia (był to dzień 20 tabletki), w środę dostałam normalnego krwawienia z odstawienia chociaż był to dzień 21 aktywnej tabletki, które trwało... Proszę o radę. W sobotę odbyłam stosunek, a we wtorek dostałam lekkiego plamienia jak zwykle przed krwawieniem z odstawienia (był to dzień 20 tabletki), w środę dostałam normalnego krwawienia z odstawienia chociaż był to dzień 21 aktywnej tabletki, które trwało do niedzieli. Zawsze dostaje krwawienie w sobotę w trakcie przerwy, tylko raz kilka miesięcy temu miałam identyczną sytuację jak teraz. Tabletki przyjmuje regularnie, nie było biegunek, wymiotów, antybiotyków itp Niestety ze stresu, pod wpływem emocji i lekkomyślnie przyjęłam po niecalych 80 godzinach (środa) tabletkę Ellaone, ponieważ w tygodniu poprzedzającym stosunek zdażyło mi się przyjąć 1 Gripiex max oraz 3 tabletki Rutinoscorbinu w jednym dniu około godziny przed przyjęciem tabletki antykoncepcyjnej oraz 2 dni później godzinę przed tabletką środek Ulgasim. Teraz wiem, że była to pochopna, emocjonalna i raczej niepotrzebna decyzja. Ciąża raczej jest wykluczona ponieważ stosunek miał miejsce niecałe 3 dni przed wystąpieniem krwawienia, a wcześniejszy był 3 miesiące temu. Następnie dzień po przyjęciu Ellaone (czwartek) zrobiłam standardową 7 - dniową przerwę po której rozpoczęłam nowy blister. Parę dni po przyjeciu ellaone czułam skutki uboczne tj. bóle mięśni, głowy i miednicy. W dniu 10 dnia tabletki antykoncepcyjnej z nowego blistra zaczęły boleć mnie jajniki i plecy w odcinku lędźwiowo-krzyżowym oraz bóle mięśni i nóg. Trwało to ok 3-4 dni. Uczucie suchości w pochwie. Co miesiąc odczuwam podobny ból pleców i jajnika (przypomina to ból owulacyjny), ogólnie zdarza się, że czuję lekki ból jajnika podczas kaszlu lub kichania. Jednak był on tym razem silniejszy. Czy mogło dojść do owulacji? Czy może być to spowodowane dużą dawką hormonów z Ellaone oraz jej skutkami ubocznymi i aktualnie przyjmowanych tabletek Atywia? Czy cykl mógł zostać zaburzony? Kilka miesięcy temu została też zdiagnozowana nadżerka. Z góry dziękuję za odpowiedź!
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co znaczą te objawy e trakcie zażywania tabletek?

W trakcie zażywania tabletek antykoncepcyjnych (diane-35), co kilka dni występowały niewielkie krwawienia. Po skończeniu opakowania w 3 dniu nastąpiło bardzo silne krwawienie, ze w jednej chwili stalam w kałuży krwi, do tego jeszcze duże galaretowate skrzepy. Nie wiem nawet... W trakcie zażywania tabletek antykoncepcyjnych (diane-35), co kilka dni występowały niewielkie krwawienia. Po skończeniu opakowania w 3 dniu nastąpiło bardzo silne krwawienie, ze w jednej chwili stalam w kałuży krwi, do tego jeszcze duże galaretowate skrzepy. Nie wiem nawet jak to nazwać. I po kilku chwilach ból tak okropny że aż skręca. Nigdy wcześniej nie miałam takich, żadnych problemów czy bólu. Mam 3 synów i wcześniej brałam te same tabletki.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy jest już jakaś szansa na ciążę?

Biorę tabletki antykoncepcyjne, od poniedziałku do niedzieli miałam przerwę na krwawienie z odstawienia które dostałam w czwartek, natomiast w celu przesunięcia krwawienia za miesiąc wzięłam tabletkę już w piątek wieczorem. Od soboty do poniedziałku brałam antybiotyk 3 dniowy. W... Biorę tabletki antykoncepcyjne, od poniedziałku do niedzieli miałam przerwę na krwawienie z odstawienia które dostałam w czwartek, natomiast w celu przesunięcia krwawienia za miesiąc wzięłam tabletkę już w piątek wieczorem. Od soboty do poniedziałku brałam antybiotyk 3 dniowy. W niedziele odbyłam stosunek w początkowej fazie bez prezerwatywy, później już z. Czy jest jakaś szansa na ciąże?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Czy takie leki mogą zaburzyć działanie mojej antykoncepcji?

Czy jeśli przyjęłam jednorazowo tylko jednego dnia w tygodniu 1 tabletkę gripex max oraz 2 tabletki rutinoscorbinu a następnie po około godzinie tabletkę antykoncepcyjną która przyjmuje regularnie może to zaburzyć skuteczność antykoncepcji w ciągu następnych dni?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Czy te leki wpływają jakoś na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, od półtora roku zażywam tabletki antykoncepcyjne Marvelon. Niedawno przepisano mi także suplement Good Brain (gaba), Seroquel XR 50 mg, Asentra 50 mg oraz Diaxium 10 mg. Chciałabym się dowiedzieć, czy powyższe leki mogą wpłynąć na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak mam bezpiecznie odstawić witaminę c?

Zażywałam witaminę C w dawcę 1000mg jednocześnie korzystając krążka antykoncepcyjnego. Aktualnie jestem w 7 dniowej przerwie od niego i za 4 dni zaczynam tabletki antykoncepcyjne. Jak bezpiecznie odstawić witaminę C, aby nie wpłynęło to na działanie antykoncepcji? I w po jakim czasie od odstawienia witaminy C wszystko się unormuje?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Czy po naszym zbliżeniu mogło nastąpić zapłodnienie?

Biore tabletki antykoncepcyjne Axia Conti od roku, w bieżącej sytuacji musialam miec przerwę z półtorej tygodnia gdyz nie mialam jak dostac recepty od piątku biore znowu, czy znowu jest antykoncepcyja czy trzrba czekac znowu miesiac tak jak na początku brania... Biore tabletki antykoncepcyjne Axia Conti od roku, w bieżącej sytuacji musialam miec przerwę z półtorej tygodnia gdyz nie mialam jak dostac recepty od piątku biore znowu, czy znowu jest antykoncepcyja czy trzrba czekac znowu miesiac tak jak na początku brania tabletek. czy jezeli partner skonczyl we mnie to moge zajść w ciążę,?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy te tabletki mają wpływ na skuteczność antykoncepcji?

Czy tabletki Ulgasim przyjęte godzinę przed tabletka antykoncepcyjną Atywia mają wpływ na jej skuteczność i wchłanianie w następnych dniach ? Z góry dziękuję za odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy któryś z tych leków może wpływać na działanie tych pigułek?

Witam, czy któryś z poniższych leków może wpływać na działanie pigułek o nazwie Microgynon? Hepatil Slim, Helicid, Erdomed, Pramolan lub Bellergot?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może oznaczać taki stan macicy?

Witam biorę tabletki antykoncepcyjne miałam swój pierwszy raz z chłopakiem nie mam okresu . Natomiast ginekolog powiedział ze w mojej macicy jest czysto. Ale nadal nie mam okresu
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mógł to być okres?

Dobry wieczór.Biorę tabletki antykoncepcyjne Atywia od Ponad miesiąca. Nie jestem za bardzo w temacie jak z okresem przy braniu takich tabletek.Spóżnia się 4dni,natomiast po 7dniowej przerwie krwawienie wystąpiło poprawnie,czy był to okres i mam się czegoś obawiać?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy takie wydłużenie cyklu spowoduje osłabienie działania tabletek?

Witam, Od 3 lat i 9 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne MYWY. Ostatnio pominęłam 4 tabletki placebo i wzięłam 4 tabletki z substancją czynną z dodatkowego opakowania oraz 24 tabletki różowe z nowego opakowania. To znaczy, że zażyłam 28 różowych tabletek... Witam, Od 3 lat i 9 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne MYWY. Ostatnio pominęłam 4 tabletki placebo i wzięłam 4 tabletki z substancją czynną z dodatkowego opakowania oraz 24 tabletki różowe z nowego opakowania. To znaczy, że zażyłam 28 różowych tabletek zamiast 24. Czy takie wydłużenie cyklu spowoduje osłabienie działania tabletek? We wtorek rozpoczęłam branie tabletek placebo i boję się z mogę zajść w ciążę.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy przy stosowaniu tych tabletek możliwa jest taka wydzielina?

Dobry wieczór. Czy przy stosowaniu Macmiror complex normalnym są wycieki tabletki koloru żółtego wraz z taka otoczka przezroczystej wydzieliny?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mogę mieć pewność, że jestem już w pełni zabezpieczona?

Witam. od miesiąca biorę tabletki Vibin mini. Obecnie skończyłam pierwszy blister i skończyłam pierwszy rząd tabletek czynnych. MOJE PYTANIE brzmi czy jestem juz w pełni zabezpieczona ? Dodam , iz pierwsza tabletkę nie zazylam tak jak powinnam w 1 dniu... Witam. od miesiąca biorę tabletki Vibin mini. Obecnie skończyłam pierwszy blister i skończyłam pierwszy rząd tabletek czynnych. MOJE PYTANIE brzmi czy jestem juz w pełni zabezpieczona ? Dodam , iz pierwsza tabletkę nie zazylam tak jak powinnam w 1 dniu miesiaczki? Mam dziwny ciągnący śluz, dodam że nie byłam w ciąży.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Czy działanie tabletek jest w tym przypadku zachowane?

Dzień dobry. Od ok 7 lat przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. Od ok 3 lat jeanine. W pierwszym tygodniu zapomniałam o 2 i 3 tabletce. Następnie gdy sobie przypomniałam musiałam wziąć 3. Chciałam zapytać o działanie w takiej sytuacji antykoncepcji. Doszło tez do stosunku dzień przed zapomniana pierwsza tabletka. Pozdrawiam serdecznie
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Co może znaczyć ten delikatny ból jajników?

Witam, stosuje tabletki antykoncepcyjne diane 35 od około 2 lat. W tym miesiącu podczas przerwy między opakowaniami pojawiły się ciemno brązowe skrzepy, ilość krwi na tamponie czy podpasce jest praktycznie niewidoczna. Od miesiąca odczuwam też co jakiś czas delikatny ból jajników. Jaka może być tego przyczyna?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy istnieje jakiś zamiennik dla tych tabletek?

Dzień dobry, Używam tabletek antykoncepcyjnych Symbella. Niestety ciężko te tabletki dostać w aptekach. Czy istnieje jakiś zamiennik który mogłabym rozpocząć bez możliwych ewentualnych większych skutków ubocznych? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jaki lek na uspokojenie mogę zażywać przy tych pigułkach?

Witam, jaki lek na uspokojenie można zarzywać bez obaw, że będzie zakłucać działanie pigułek o nazwie Microgynon? Brałam min. Seronil, Bellergot i Pramolan i pojawiały się upławy, przyjmuje również Helicid, Hepatil Slim, Erdomed czy któryś z nich mógł to... Witam, jaki lek na uspokojenie można zarzywać bez obaw, że będzie zakłucać działanie pigułek o nazwie Microgynon? Brałam min. Seronil, Bellergot i Pramolan i pojawiały się upławy, przyjmuje również Helicid, Hepatil Slim, Erdomed czy któryś z nich mógł to spowodować. Nie wiem co brać na uspokojenie by nie wpływało na pigułki!!!!
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty