2 testy pozytywne, brak zarodka na USG. Czy coś jest nie tak?

Witam,

Ostatnią miesiączkę miałam 25.09.2010 r. 27.10.2010 r. zrobiłam 2 testy i oba wyszły pozytywnie, następnego dnia wybrałam się do lekarza i w badaniu potwierdził, że jestem w ciąży, ale robiąc USG dopochwowe nic nie zobaczył, kazał mi zrobić kolejny test, tylko koniecznie rano - pozytywny.
Boję się, że coś może być nie tak, że nic nie widać, a może za wcześnie, żeby coś zobaczyć. Aha, lekarz mówił coś, że mam pełny pęcherz i ciężko mu coś zobaczyć.
Proszę o pomoc

Witam serdecznie,

Pęcherzyk ciążowy w badaniu USG jest widoczny około 5 tygodnia ciąży. Oczywiście zależy to również od jakości aparatu do badaniu USG oraz od warunków badania. Wypełniony pęcherz moczowy może utrudniać badanie.

Należy poczekać na kolejny wyznaczony termin badania USG. Wówczas będzie można zobaczyć pęcherzyk ciążowy oraz zarodek.

Pozdrawiam