Aerobic i basen przy 110 cm w talii

Witam. mam 165cm wzrostu i ważę ok. 86kg.wiem że to ok 20 kg nadwagi.lecz nie wiem jak z tym walczyc.do jakiego lekarza się udać.mam bardzo duży brzuch i tylko on mi przeszkadza,bo w talii mam 110cm.lekarze mowią tylko że aerobic i basen..a czy jakioeś tabletki pomogłyby mi zwalczyć ten tłuszcxz?

Prosze na początek zrobic ogólne badania (morfologie, TSH) a nastepnie z tymi wynikami badań udac sie do dietetyka, który przeprowadzi dokładny wywiad i podpowie jak zdrowo zgubic zbedne kilogramy lub ułoży konkretny jadłospis.

Witam serdecznie!
Należy udać się do dietetyka, który ustali indywidualną dietę odchudzającą, wykona należyte badania i określi ile trzeba schudnąć, w jakim tempie a przede wszystkim z czego i z jakich partii ciała. Pomoc specjalisty uchroni Panią przed efektem jojo i powikłaniami.
Patrycja Kłósek
dietetyk kliniczny

Witam,
ruch oczywiście tak ale przede wszystkim właściwa dieta, najlepiej przygotowana przez odpowiedniego dietetyka. Ale zanim znajdzie Pani właściwego, podstawowe założenia 5 posiłków dziennie, 3 duże i 2 małe, min 2 l wody niegazowanej na dobę. Posiłki muszą być lekkostrawne i zawierające duża ilość błonnika. Pod żadnym pozorem proszę nie stosować żadnych magicznych tabletek na odchudzanie, takie nie istnieją!
Beyer-Wygońska Sylwia

Witam serdecznie,

Musi Pani skupić się w tym momencie na pełnowartościowej diecie. Najlepiej jeść mniejsze porcje ale często aby organizm wciąż pracował a metabolizm przyspieszał.
Nie inwestuje Pani w żadne tabletki tylko wprowadzi zdrowe nawyki żywieniowe:

Jada Pani 5 razy dziennie w odstępach co 2,5-3h oraz pije około1,5-2l czystej wody mineralnej. Dodatkowo przestrzega Pani podstawowych zasad żywieniowych a efekty się pojawią. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

Powinna Pani również wprowadzić aktywność fizyczną. Można skorzystać z siłowni pomocy trenera fitness lub ćwiczyć samodzielnie w domu.

Przy ćwiczeniach należy zadbać o właściwą dietę. Trening powinien zaczynać się około 2h po posiłku lub jeżeli jest to niewielka przekąska to około 1h. W posiłkach okołotreningowych należy unikać tłuszczu, gdyż upośledzają odbudowę glikogenu.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na bezpłatną konsultację
tel 506225670
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk

Witam serdecznie!

Środki odchudzające kosztują mniej więcej tyle, co wizyta u dietetyka, ale obiecują wiele, nie wiele od nas wymagając. Dlaczego nie warto z nich korzystać? Po pierwsze, dietetyk na podstawie wywiadu żywieniowego podpowie, jakie błędy popełniamy i jak możemy je wyeliminować, aby móc cieszyć się smukłą sylwetką. Ponadto regularne wizyty kontrolne sprzyjają dietetycznej dyscyplinie. Po drugie, dietetyk nauczy nas zasad zdrowego odżywiania, a tą wiedzę, będziemy mogli wykorzystywać, także po zakończeniu diety. Zresztą istotą diety jest właśnie zmiana nawyków żywieniowych, a utrata wagi to "efekt uboczny" terapii dietetycznej.
Suplementy diety mogą tylko w niewielkim stopniu WSPOMAGAĆ odchudzanie, natomiast bez diety, przyklejanie plastrów, picie herbatek i połykanie pastylek naprawdę nie ma sensu!

Witam,
odpowiem na pytanie zadając pytanie: czy jakieś tabletki doprowadziły do tej nadwagi czy wręcz otyłości? Raczej nie, dlatego należy zmienić wadliwy sposób żywienia, aktywizując się jednocześnie i efekt gwarantowany ;) Najbezpieczniejsze jest odżywianie wg zasad Piramidy Zdrowego Żywienia, ale to zalecenia ogólne. Niestety indywidualne ułożenie diety, optymalnie dobranej, powinno odbyć się pod okiem dietetyka.

W celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Serdecznie pozdrawiam