Aktywność fizyczna przy zwyrodnieniu kręgosłupa

przed miesiącem zdiagnozowano mnie - zwyrodnienie kręgosłupa - jestem po 10 zastrzykach olfen75 i witamina B, teraz przyjmuje doustnie olfen100 2 x na dobe. Za tydzień jadę na wczasy - czy mogę trochę powiosłować, powędkować, pospacerować - wszyscy mówią że tak ale aby nie czuć bólu ? kiedy będę wiedział że przesadzam - zawsze byłem aktywny fizycznie a ten okres bez sportów mnie dołuje - co mogę aby odzyskać wiarę w siebie - mam 58 lat

Witam,

W Pana wieku zmiany zwyrodnieniowe są normą, pojawiają się one u coraz to młodszych osób. Jak minie stan ostry więc okres około 14 dni - można pomyśleć o aktywności. Spacery są jak najbardziej mile widziane. Poza tym proponuję odwiedzić fizjoterapeutę w Pana rodzinnym mieście aby mógł pokazać bezpieczne dla Pana ćwiczenia. Na pewno elementy stretchingu jak i stabilizacji głębokiej będą dla Pana korzystne. Wiosłowanie już nie koniecznie.