Aktywność ruchowa u 14-miesięcznej córki

Mam pytanie odnośnie dziecka, które ukończyło 14 mies.Córka nie stawia jeszcze samodzielnych kroków ale bardzo chętnie spaceruje przy wózku,wręcz nie daje się wpiąć do wózka w pozycji siedzącej,chodzi swobodnie przy meblach czy za rączkę,wspina się po schodach i po meblach.Mając 7 mies pełzała,10-stanęła, usiadła samodzielnie i zaczęła raczkować.Obecnie sama staje ale natychmiast siada gdy zauważy, że brak podparcia.Powinnam się martwić?zwrocic do specjalisty?i jak ewentual mogę jej pomóc

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zdecydowanie jest to FIZJOLOGIA! Niech się Pani cieszy z posiadania zdrowej, prawidłowo rozwijającej się córki, a nie doszukuje problemów tam, gdzie ich nie ma.