Alergia pokarmowa a świąd odbytu

Witam, od prawie roku borykam się ze świadem odbytu, objawy raz były nasilone, raz ich nie było. proktolog nie widział żadnych zmian.Od kilku dni prowadzę dziennik w którym zapisuje co jem i jak nasilone są objawy. Ciekawe jest, ze gdy nie spożywam jogurtów, których zjadałam wcześniej nawet 3, 4 dziennie, mleka itd. Swiad nie występuje. Stąd moje pytanie czy jedyny symptom jakim jest swiad odbytu ,może być objawem alergii pokarmowej na nabiał? Jeśli tak czy mogę to potwierdzić jakimiś testami?

Pani objawy byłyby bardzo nietypowe, ale nie można tego wykluczyć. Potwierdzeniem alergii pokarmowej na białka mleka może być wykonanie testów na obecność przeciwciał klasy IgE we krwi (specyficznych dla białek mleka). Niezależnie jednak od wyników badań jeżeli w dłuższym okresie czasu potwierdzi Pani, że eliminacja nabiału z diety jest związana z ustąpieniem dyskomfortu - słuszne wydaje się zrezygnowanie ze spożywania produktów z tej grupy. Warto wtedy udać się do specjalisty i dowiedzieć jak sensownie zastąpić nabiał w diecie.