Amyloidoza skórna u 65-letniego mężczyzny i poszukiwanie specjalisty, z którym można się skonsultować

Mój tata 65 lat ma stwierdzona ayloidozę skórną. Choroba objawia się na razie plamami na plecach. Tata leczy się na onkologii w Kielcach. Leczy to za dużo powiedziane - rozkładają ręce i proponują zamrażanie i wycinanie. Proszę o informacje czy są w Polsce specjaliści z którymi można by się skonsultować. Niestety zaczyna to się rozprzestrzeniać. pozdrawiam, Ewa

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie znając szczegółowych informacji na temat Pani Taty nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie jak powinno wyglądać dalsze leczenie. Jeśli ma Pani jednak wątpliwości proszę skonsultować się ze specjalistami (reumatologiem lub dermatologiem) najbliższego ośrodka uniwersyteckiego.