Anemia i podwyższone CRP

Dobry wieczór! od kilku lat zmagam się z niedokrwistością, jakiśczas temu około pół roku temu doszły trudności z połykamiem, nól języja o okropne swędzsnie ust. Ponadto na dziąśle pojawił się ropny bąbel, któfy jest do dziś. Od kilku miesięcy bolą mnie stwy po jednej stronie ciała tj. bark łokieć nadgatstek, biodro i śródstopie , uczucie piasku w oczach. Dodam , źe w morfologii ob i crp podwyźszone. Jestem okropnie zmęczona i ospała, dokucza swędzenie skóry, na której po podrapaniu wychodzą bąbl

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wszystkie opisane objawy są dość niecharakterystyczne. Zdecydowanie jednak powinna mieć Pani przeprowadzoną dokładniejszą diagnostykę. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci podstawowe badania. Następnie, w celu diagnostyki dolegliwości stawowych powinna Pani udać się do specjalisty reumatologa. Trudności z połykaniem oraz niedokrwistość wymagają oceny specjalisty gastrologa. Proszę nie bagatelizować objawów!