Anemiczny wygląd po dwóch porodach

Urodziłam dwójkę dzieci naj młodsze ma roczek. Przez ten rok strasznie schudłam przy wzroście 158cm warze 40kg. Mam anemiczny wygląd, brak apetytu, bladą cere, wypadają mi włosy, senna jestem co wiąże się ztym to i leniwa. Czy mam robić jakieś badania?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Absolutnie tak - powinien Panią przede wszystkim zbadać lekarz - wskazane wykonanie badania morfologii krwi i badania ogólnego moczu. Poza tym być może powinna Pani rozważyć konsultację z dietetykiem, który pomógłby Pani przywrócić równowagę organizmu, uzupełnić niedobory witaminowe w diecie i poprzez dietę spowodować zwiększenie masy ciała.