Angiomylypoma widoczna w usg nerek
Witam, miałam dzisiaj robione badanie USGi wyszło z niego, że w lewej nerce jest hyperechogeniczny obszar 43 mm - najpewniej angiomylypoma. poza tym nerki o zachowanej strukturze korowo -rdzeniowej bez zmian ogniskowych, złogów i zastojów. czy to jest coś groźnego? co dalej mam z tym robić? proszę o odpowiedź i z góry dziękuję Basia

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
79 poziom zaufania
Witam serdecznie,
angiomyolypoma to po polsku naczyniakomięsakotłuszczak, jest to łagodny guz nerki. Guzy tego typu większe niż 3-4 cm usuwa się ze względu na zagrożenie krwotokiem. Proszę zgłosić się do lekarza, który zlecił badanie, aby dalej pokierował procesem leczniczym.
Pozdrawiam.