Antykoncepcja hormonalna jako powód wypadania włosów

Witam! Mam problem z wypadaniem włosów.Od około 2 miesięcy przestałam stosować tabletki antykoncepcyjne(chciała zrobić sobie przerwę) czy to może być powód nadmiernego wypadania włosów?Wszystkie badania mam dobre,więc to nic związanego z tarczycą.Czy powinnam dalej stosować tabletki? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wypadanie włosów jak najbardziej może mieć przyczynę hormonalną. By wykluczyć jednak inne przyczyny proszę skonsultować się ze specjalistą dermatologiem.