Antykoncepcja i potrzeba bliskości

Jezeli nie ma w 100% pewnej antykoncepcji i jedyna mozliwa w tym przypadku jest brak wspolzycia, to jak to ma sie do spelniania swoich potrzeb? Przeciez jestesmy ludzmi i kazdy potrzebuje bliskosci? Rozladowywania napiecia itp wiec co w tym przypadku zrobic?

Lek. Tomasz Budlewski

Zaproponowałbym udanie się do ginekologa i być może zdecyduje się Pani na antykoncepcję. Lekarz też doradzi najbardziej skuteczne metody.

Czasem borykamy się z frustracją, nie tylko w sferze intymności, ale także innych sferach życia. Jest to wybór pomiędzy wartościami. Inaczej mówiąc podejmowania ryzyka i branie za niego odpowiedzialności lub też godzenie się na okresową deprywację danej potrzeby. Ważne, żeby Państwa decyzja wynikała z przemyślenia i była wspólną decyzją. Nawet jeśli będzie to trudne, w tej sytuacji ma szansę przynieść nową jakość i zrozumienie.