Aposerta 50mg przy depresji i nerwicy lękowej

Witam serdecznie lekarz przepisał mi lek aposerta 50mg , lecz mam obawy czy mi nie zaszkodzi , pierwszy raz byłem u psychiatry i mam depresję i nerwicę lękową i to pierwszy mój lek tego typu w życiu. Tyle sie naczytałem tutaj o tych skutkach ubocznych że jestem przerażony. i jeszcze nie zażyłem ani jednaj tabletki . Bardzo proszę o opis z pozycji eksperta , może zacząć od połowy tabletki i zwiększać do całej lub brać na noc. Mój lekarz kazał brać jak najszybciej ale ja jak to ja mam obawy.

Pozdrawiam.

Proszę Pana, każdy lek ma dużą listę możliwych skutków ubocznych, proszę spojrzeć, że takie informacje znajdują się nawet na suplementach diety. Czy boi się Pan przyjmować witaminę C? Proszę zwrócić uwagę na częstość występowania skutków ubocznych.
Może więc nie chodzi o te skutki uboczne, a Pana obawy na zasadzie - "skoro biorę leki psychotropowe, to znaczy, że jestem wariatem"? Niektórzy pacjenci mają takie obawy.
Depresja, nerwica stają się chorobą cywilizacyjną naszych czasów (bardzo wiele osób choruje), a przyjmowanie leków wypisanych przez psychiatrę przestaje dziwić.
Trzeba zaufać lekarzowi i zacząć się leczyć - jeśli chce Pan się wyleczyć?

Pozdrawiam.