Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Artropatia w przebiegu zespołu suchości

Witam. Mam zdiagnozowaną artropatię w przebiegu zespołu suchości. Jestem na Arechinie. Biorę Nolpazę rano, Nimesil doraźnie, oprócz tego Mg, wit. D3, Urydynox. Miewam zgagę. Ale od ok. 2 tyg. męczy mnie dziwne uczucie ucisku w przełyku - jakby tam coś było. Do tego miewam żółto-pomarańczowy język. Pobolewa mnie żołądek. Nie wiem, czy to od refluksu, czy od suchości gardła? Ogólnie odczuwam jakąś szorstkość w jamie ustnej. Nic praktycznie nie pomaga.
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Badania krwi - monocyty

Monocyty są to komórki układu krwinek białych, znajdujące się w szpiku kostnym. Ich wartość określa się na podstawie klasycznej morfologii. Więcej szczegółów wyjawia nam lek. Łukasz Kowalski.

W takiej sytuacji wskazane jest wykonanie gastroskopii aby wykluczyć infekcję Helicobacter pylori. Doraźnie na "szorstkość w jamie ustnej" może pomóc lek robiony oparty na pilokarpinie lub tabletki Salagen, oba leki dostępne na receptę po konsultacji z prowadzącym reumatologiem. Sposoby domowe to ssanie gum bezcukrowych, siemię lniane na noc i rezygnacja ze słodyczy.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy