Atak paniki i ucisk w mostku

Ostatnio miałam atak paniki. Po tym mam wrażenie ucisku w mostku (miałam robione USG i wszystko w porządku). Dochodzi do tego ból w lewym płucu i przyśpieszona akcja serca( miałam robione kilka miesięcy temu EKG i holter, wszystko było w normie). Do tego wszystkiego w momencie jak się denerwuję mam uczucie zatkanego gardła, ból głowy i duszności. Mam niedoczynność tarczycy. Od jakiegoś czasu mam mało ruchu i siedzący tryb życia, ból kręgosłupa ze względu na skoliozę i dyskopatię Co to może być ?

Wystąpienie ataku paniki i opisanych przez Panią objawów związanych z uczuciem zdenerwowania wskazuje na zaburzenia psychosonatyczne. Oznacza to "przekładanie się" stresu, lęku na objawy które mogą naśladować różne schorzenia. Oczywiście trzeba wykluczać chorobowe tło objawów, jednak bez zajęcia się sferą psychiczną objawy te będą powracać. Zbytnie skupienie się na diagnozowaniu u specjalistów prowadzi do pogłębiania się lęku i utrzymywania objawów. Proponuję konsultację u psychologa lub psychiatry - zależnie od Pani preferencji i możliwości szybkiego umówienia terminu. Do czasu załagodzenia problemu może Pani potrzebować doraźnych leków uspokajających, które może przepisać lekarz rodzinny.

Objawy nerwicowe; skolioza, mało ruch, spadek nastroju
Ważna aktywność, dobra dieta , leki : Warto zastanowic się dlaczego lęki i co można zmienić?
Psycholog, Neurolg czy Psychiatra moze być bardzo pomocny

Zespół lęku panicznego może pozostawiać tego rodzaju odczucia fizjologiczne. Niedoczynność tarczycy jak najbardziej może wpływać także na występowanie lęków. Niezbędne jest leczenie endokrynologiczne oraz podjęcie psychoterapii. Najefektywniejsza w przypadku zaburzeń lękowych jest terapia poznawczo-behawioralna, do której podjęcia serdecznie namawiam. Pozdrawiam.