Czy ten atak paniki to nerwica?

Dzień dobry kilka tygodni temu miałem chyba atak paniki, serce waliło jak by mi miało się urwać. kilka dni później udałem się do kardiologa który zrobił mi EKG i HOLTER 24h wszystko w porządku, mój średni puls to 80 na minute kardiolog przepisał mi Betaloc zok 25 dodam że nie mogę uprawiać sportu bo gdy ćwiczę to zbiera mi się na atak czy to nerwica

Dzień dobry,
Na podstawie samego opisu nie mogę stawiać diagnozy, ale najprawdopodobniej rzeczywiście objawy te mają podłoże nerwicowe. Z dużym prawdopodobieństwem cierpi Pan na zespół lęku panicznego przy czym postawienie diagnozy wymagałoby dokładniejszego wywiadu w jaki sposób taki atak u Pana wygląda. Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychologa psychoterapeuty i rozpoczęcie psychoterapii najlepiej w podejściu poznawczo - behawioralnym, które jest najskuteczniejsze w leczeniu napadów paniki. Terapeuta podpowie również, czy konieczna w Pana przypadku jest konsultacja z psychiatrą. Polecam również książkę "Lęk i fobia. Praktyczny podręcznik dla osób z zaburzeniami lękowymi". Mam nadzieję, że w krótkim czasie odczuje Pan różnicę i objawy szybko ustąpią.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/