Badania d-dimerów i ryzyko wystąpienia skrzepu krwi

31.08 zdiagnozowano u mnie zzg w lewej lydce. Bylam hospitalizowana i zakrzepice w praktyce wykluczono - mialam 2 x d-dimery, kazdy 0,1, rtg, echo i usg serca. i dwa razy Doppler. Kazde z tych badan bylo prawidlowe co podalo w watpliwosc pierwsza diagnoze. Wyczytalam gdzies ze skrzep mogl sie urwac i zalega w plucach. Czy to mozliwe zeby przez miesiac byl skrzep nie dajac wiekszych objawow klinicznych? czasem odczuwal klucie w klatce piersiowej , po prawej stronie, ale potem ustepuje.

Na pewno taki stan może Pani u siebie wykluczyć po tak licznych prawidłowych wynikach badań. Niech Pani się o to nie niepokoi. Zatorowość płucną można wykluczyć.