Badania kariotypu a nosicielstwo wady

Witam, miałam robiona amniopunkcje w kierunku ZD. Dziś dostałam telefon, że mamy się z mężem zgłosić na badanie naszego kariotypu dla porównania. Czy oznacza to że dziecko ma ZD i chcą teraz zrobić badania które z nas jest nosicielem tej wady? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest badanie aby móc cos więcej powiedzieć. proponuje zgłosić się na badania

Jest to możliwe. Mogli jednak wykryć u dziecka jakąś drobną zmianę bez znaczenia klinicznego i chcą potwierdzić, czy ktoś z Państwa też jest jej nosicielem. Możliwości jezst zbyt wiele...