Badania po operacji wycięcia całej tarczycy z węzłami chłonnymi z powodu raka brodawkowatego tarczycy

jestem 23 dzień po operacji wycięcia całej tarczycy z węzłami chłonnymi z powodu raka brodawkowatego tarczycy wynik pooperacyjny za tydzień moje pytanie jest następujące Jakie badania mogę zrobić bez skierowania od lekarza żeby sprawdzić czy są jakieś przerzuty, żeby móc przyspieszyć dalsze leczenie . Które badanie daje najdokładniejszy obraz mojego obecnego stanu zdrowia .Mam 66lat

Witam.
Tak naprawdę to niewiele może Pani sama zdziałać. Najważniejszy będzie wynik badania histopatologicznego. Badanie to oceni, czy są przerzuty do węzłów chłonnych i od tego będzie zależało dalsze leczenie i także dalsze badania. Najdokładniejsze jest badanie PET, ale kosztuje ono ponad 10 tys. zł i nie ma sensu robić go na własną rękę, bo jak będzie potrzebne, to zostanie Pani pokierowana na nie przez onkologa. Badania markerów nowotworowych nie ma sensu robić bo jest ono niemiarodajne i tak naprawdę w chwili obecnej nic nie wniesie. Odchodzi się już od tego
Pozostaje mi życzyć cierpliwości, spokoju i zdrowia w oczekiwaniu na wynik histopatologiczny.