Badanie krzywej cukrowej a wynik po dwóch godzinach

Krzywa cukrowa. Dzisiaj robiłam badanie krzywej cukrowej. Na czczo wynik wynosi 99mg, zaś po dwóch godzinach od podania glukozy 75mg - wynik pozostaje bez zmian (też 99mg). Czy powinnam się martwić?

Dzień dobry,

Na razie proszę nie martwić się na zapas. Powinna Pani powtórzyć badanie za około 3 miesiące, a przynajmniej oznaczenie glikemii na czczo z krwi żylne (proszę być min. 8 h bez posiłku) Większą czujność powinna Pani zachować, jeśli ktoś w Pani rodzinie chorował na cukrzycę lub ma Pani problem z nadwagą lub otyłością. Warto też dbać o prawidłową dietę , kontrolować masę ciała oraz być aktywną fizycznie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz