Badanie na obecność Helicobacter pyroli

Witam, miałam zrobione badanie na obecność Helicobacter Pylori IgG. Wynik: 1,13 (gdzie zakres jest: ujemny<0,75, niejednoznaczny 0,75-1,0, dodatni >1,0. Z jakiś miesiąc temu strasznie bolał mnie żołądek (tylko ból bez innych objawów jak np wymioty itp). Po tygodniu przeszło, badania miałam dopiero teraz zrobione ale nic mi już "nie dolega" tzn nic mnie nie boli. Czy należy w takim przypadku mimo to poddać sie leczeniu antybiotykami?

Niestety nie wiadomo jakiego typu badanie na obecnośc Helicobacter u Pani przeprowadzono, jedne są bardzo specyficzne inne mniej. Zasadą w tym zakażeniu jest to, że leczyny tylko chorych, którzy mają obajwy, które można wiązać z zakażeniem. Więcej informacji znajdzie Pani na naszej stronie www.melitamedical.pl