Bakterie w badaniu nasienia partnera a zagrożenie dla przyszłej ciąży

Witam. Partner robil badanie nasienia bardzo prosze o interpretacje; wynik probki:dodatni ;gatunek bakterii: ziarniaki gramdodatnie liczebnosc 10^2 gatunek bakterii: Streptococcus agalactiae liczebnosc 10^2 Czy te bakterie sa grozne dla przyszlej ciazy? moje 2 wczesniejsze ciaze zakonczyly sie poronieniem w 10t.c. z powodu pustego jaja plodowego czy te wyniki mialy na to wplyw? Co dalej? Czy potrzebne jakies leczenie? i do kogo mamy sie udac?

Piotr Pilarski

Wynik jest prawidłowy. Sperma nie musi być sterylna. Nie leczy się tego. Nie ma to wpływu na ciążę.

Pozdrawiam.