Bardzo proszę o interpretację wyników badań.

Witam serdecznie! Mam 28 lat, od dłuższego czasu źle się czuję. Bolą mnie nogi, trzęsą się ręce, pocę się, mam duszności i tak w kółko. Kilka dni temu zemdlałam i postanowiłam porobić sobie badania. Lekarz skierował mnie na badanie TSH - wynik 1,6 - podobno w normie. A to wyniki morfologii: WBC - 7,5, RBC - 4,02, HGB - 12,1, HCT - 34,6, PLT - 140, PCT - 0,126, MCV - 86, MCH - 30, MCHC - 34,9, RDW - 13,6, MPV - 9, PDW - 17, ASO (test lateksowy) - poniżej 200, chlorki w surowicy - 105, potas w surowicy - 4,34, sód w surowicy - 140. Lekarz mówi mi, że jest wszystko okej, i że to nerwica, ale ja naprawdę czuję się okropnie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,

przedstawione wyniki badań są prawidłowe, nie ma Pani anemii, jedynie nieco obniżona jest liczba płytek krwi, ale wydaje się nie mieć to związku z objawami. Objawy te rzeczywiście mogą mieć tło psychogenne, oznacza to, że organizm reaguje w ten sposób na przeżywany stres, zwiększone napięcie emocjonalne, czego często sobie nie uświadamiamy. Ciężko mi jednak postawić właściwą diagnozę, nie mogąc Pani zbadać, czy zebrać wywiadu. Jeśli lekarz, który Panią badał, nie znajduje przyczyny objawów, proszę skonsultować się z psychiatrą. Jeśli potwierdzi się podłoże psychogenne, na pewno psychiatra zaproponuje Pani odpowiednie postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.