Zapytaj lekarza

7 1 6 , 7 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bezsenność u 60-latki

cierpie na bezsennosc??????? nie moge spac w nocy ,jestem spiaca ale nie moge zasnac -dopiero po polnocy
KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Być może jest coś stresującego obecnie w Pani życiu? Warto rozwiązać problemy. Dobrze sprawdzają się ćwiczenia oddechowe. Kiedy już się Pani położy proszę oddychać z uważnością, wolniej i głębiej. Proszę śledzić ruch powietrza i skupić uwagę na każdym etapie oddechu, zobaczyć jak porusza się klatka piersiowa, brzuch. Można też liczyć oddechy. Ciekawa jest także wizualizacja wybranej przez Panią scenerii np. nad morze, na plaży. Im więcej zmysłów Pani zaangażuje w wyobraźnie, tym większy odpoczynek i doświadczenie. Może przed snem wypić tradycyjną ciepłą melisę. Jeśli będą dalsze trudności proszę odwiedzić psychoterapeutę.

0

Bezsenność z punktu widzenia psychologi, zwykle ma podłoże emocjonalne i związana jest z niepokojami np. niezakończonymi sprawami, zbliżającą się zmianą, obawami o bliskich, trudną sytuacją życiową, utratą celu w życiu, wyprowadzką dzieci, rozstaniem z kimś ważnym lub pesymistycznym przekonaniem „już nic mnie nie czeka” itp..
Niepokojące uczucia takie jak: lęk, smutek, złość oraz pesymistyczne myśli, wpływają na to, że pomimo, senności trudno zasnąć.
Sen to relaks, wyciszenie się, jednak kiedy wewnątrz nas dużo się dzieje - trudno zasnąć. Bezsenność lub trudności z zasypianiem trwające przez dłuższy czas są jednym z objawów depresji. A depresję należy leczyć. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy