Bezsenność u 20-latki

Od paru dni cierpie na bezsenność, nie potrafie zasnąć, z trudem mi się to udaje o 3-4 nad ranem. w ciągu dnia jestem rozdrażniona, poprostu muszę się zmuszać do snu.. nawet gdy w ciagu dnia wykonuje czynności ,które powinny mnie zmeczyc, wieczorami nadal nie mogę zasnąc... Prosze o rade

Witam, proszę te objawy potraktować poważnie i zgłosić się na leczenie do psychiatry i/lub psychoterapeuty. Pozdrawiam

Czy jest coś trudnego, stresującego lub ważnego w Pani życiu? Jakieś zmiany? Zaburzenia snu mogą być wynikiem trudności emocjonalnych, nadmiernego obciążenia organizmu.
Czy ma Pani jakieś inne objawy- np płaczliwość, obojętność, apatię? Czy już kiedyś miała Pani podobne kłopoty lub inne objawy? Mogą to także być objawy zwiastunowe innych zaburzeń (np depresyjnych). W razie wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem.