Nerwica i bezsenność - czy można to jakoś zmienić?

Witam. Mam na imię Tomek i mam 26 lat. Ostatnimi czasy stwierdzono u mnie zaburzenia nerwicowe, które objawiały się uczuciem zimna i gorąca, kołataniem serca, osłabieniem. Termin wizyty u psychologa mam ustalony na 17 listopada, wcześniej będę się starał dostać prywatnie do psychiatry. Ostatnio jednak pojawiły się również kłopoty z bezsennością. W nocy śpię tylko ok. 3 godziny, a potem za dnia nie chce mi się spać, przez co jestem bardzo zmęczony i apatyczny. Czy to normalne w nerwicy? Czy jeśli podejmę leczenie, objawy ustaną? Proszę o jakąś odpowiedź, bo jestem zrozpaczony po prostu tym stanem rzeczy. Czy możne są jakieś sposoby, by ten stan rzeczy zmienić?

Witam.

Niestety zaburzeniom lękowym, często towarzyszą objawy somatyczne płynące z ciała. Są to objawy dosyć nieprzyjemne i paradoksalnie powodujące większy lęk o swoje zdrowie.
Bezsenność osłabia nasze zdolności do koncentracji i sprawnego funkcjonowania a długotrwały brak snu jest niebezpieczny dla naszej egzystencji, dlatego warto skonsultować się z psychiatrą, który może wesprzeć farmakologicznie zaplanowane leczenie terapeutyczne.

Pozdrawiam.