Biopsja kosmówki a mukowiscydoza

witam, jestem w 14 tyg ciąży z wyników wstępnych biopsji kosmówki wiadomo że dziecko jest chore na mukowiscydozę (mutacja delF508 - ja i mąż). Moje pytanie czy zdarza się że wynik ostateczny (po sprawdzeniu czy próbka nie została zanieczyszczona komórkami matki) może być inny niż wynik wstępny? czy ktoś słyszał o takim przypadku? chciałabym wiedzieć również jak wygląda możliwość przerwania ciąży z powodu mukowiscydozy? wiem jak te dzieci żyją i nie wiem czy chce skazać na to swoje dziecko...

Aleksander Ropielewski

Tak, możliwe jest, że wynik wstępny będzie się różnił od końcowego. Mukowiscydoza jest wskazaniem do aborcji. W tym celu prosze szybko zgłosić się do ginekologa z wynikami badań potwierdzajacymi chorobę dziecka.