Bliznowiec na ramieniu a piercing

Witam!Po szczepionce na gruźlicę został mi dwu centymetrowy bliznowiec na ramieniu. Czy oznacza to, że mam tendencję do powstawania bliznowców?Dodam, że jest to mój jedyny bliznowiec,po jakiś innych urazach/kolczykach nie mam śladów, a po głębszym rozcięciu palca została mi normalna, niewielka blizna.Pytam, ponieważ bardzo chciałabym zrobić sobie kolczyk w chrząstce ucha, ale moja mama się upiera, że może zrobić mi się bliznowiec chociaż inne kolczyki goiły się ok.Czy jest to przeciwwskazaniem?

Witam! Przyczyny i sam proces tworzenia się bliznowców nie jest do końca poznany. Uznaje się że predyspozycje osobnicze i dziedziczne mogą odgrywać w ich tworzeniu pewną rolę. Jednak nie oznacza to, że po zrobieniu sobie kolczyka w chrząstce ucha taki bliznowiec powstanie u Pani.