Ból jelit podczas okresu: co to oznacza?

Witam, od pewnego czasu mam okropne bóle jelit podczas okresu i tylko w dniach, w których krwawię. Mam wrażenie, że własnie wtedy są szczególnie dokuczliwe. Ostry ból pojawia się także podczas wypróżniania. Nigdy wcześniej tak nie miałam. Dopiero po zmianie środków antykoncepcyjnych, których w zasadzie już nie biorę, ale ból mimo wszystko pozostał.
ponad rok temu

Witam,

Bez możliwosci bezpośredniej rozmowy oraz badania fizykalnego trudno stwierdzić, co dokładnie Panią boli. Nie jest to oczywisty ból jelit. Może być raczej bólem pochodzacym z układu rodnego lub uciskiem powodowanym przez jego obrzęk na sąsiednie narządy. Trudno jednak to ocenić, nie znajac nawet lokalizacji bólu. Jeśli ból wystapił po nowych tabletkach antykoncepcyjnych, należy skonsultować się z lekarzem - najlepiej swoim ginekologiem. W razie trudności z uzyskaniem szybkiego terminu wizyty, warto skonsultować się ze swoim lekarzem rodzinnym.
Pozdrawiam