Krwawienie z odbytu

Witam, od dłuższego czasu zauważyłem u siebie małe hemoroidy, które wychodzą delikatnie przy wypróżnianiu, a potem się chowają podczas wycierania. Był czas, że przy wypróżnianiu czułem ból oraz pieczenie, czasem też zauważyłem delikatne czerwone plamki na papierze. Po zastosowaniu czopków problem z bólem zniknął. Od tygodnia pracuję w biurze i z 2l picia wody spadłem do 0,5l wody dziennie. I dziś podczas wypróżniania coś mi pękło, ponieważ woda zmieniła kolor na czerwony i zauważyłem opryskaną muszle. Czasami podczas pracy przy piecach przy wysuszonym powietrzu leciała mi krew z nosa. Czy można uniknąć wizyty u proktologa? Czy po zmianie diety, piciu większej ilości wody i jedzeniu siemienia lnianego problem zniknie? Czy używanie "Anurexu" jest pomocne czy szkodliwe? Pozdrawiam, Jarek

Witam serdecznie! Krwawienie z przewodu pokarmowego powinno być skonsultowane z lekarzem, który ma możliwość przeprowadzenia badania i dokładnego zebrania wywiadu. Może to być proktolog, jednak jeżeli termin wizyty będzie odległy proszę skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Jeżeli chodzi o metodę leczenia, o którą Pan pyta, to jest ona bezpieczna, może być wykonywana w warunkach domowych. Natomiast najlepiej aby metoda leczenia została wybrana przez lekarza po przeprowadzeniu badania. W celu uniknięcia pojawienia się problemu warto zadbać o właściwą dietę, unikać zaparć, przyjmować dużą ilość płynów, wskazany jest również regularny wysiłek fizyczny. Pozdrawiam