Ból kolana podczas obciążania

Od ponad 3 tygodni ćwiczyłam co 2 dni: bieganie i trening interwałowy oraz trening cardio (z rozgrzewką i rozciąganiem). 4 dni temu podczas wykonywania "przysiadów sumo", wypadów nogami i podnoszenia się z kolan, jedno z nich zaczęło mnie lekko boleć, więc przestałam ćwiczyć. Ból pojawia się tylko podczas obciążania kolana przy wchodzeniu po schodach. Ponadto gdy nim poruszam, coś w nim chrobocze. Dodam, że kilka lat temu, lekarz stwierdził u mnie lekką koślawość kolan.

Witam,
najprawdopodobniej treningi jak na początek były zbyt intensywne. Słabe mieście mogą tak reagować w pierwszych tygodniach ćwiczeń. Teraz najważniejsza jest regeneracja. Jeśli ból nie ustąpi w ciągu kilki dni powinna Pani udać się do lekarza. Dla złagodzenia bólu polecam zimne okłady i odpoczynek od ćwiczeń.
Kiedy ból minie proszę stopniowo obciążać kończynę, interwały są zbyt wymagające na początek przygody z aktywnością fizyczną.
Powodzenia